Варикоцеле та Рання аденома

Яєчко виробляє чоловічий статевий гормон – тестостерон, який відповідає за зростання статевих органів, дозрівання сперматозоїдів, потяг до жінок (лібідо) та сексуальну функцію.

У передміхуровій залозі тестостерон під впливом ферменту 5а-редуктазу перетворюється на дегідротестостерон, який відповідає за вторинні чоловічі статеві ознаки: чоловічий низький голос, ріст волосся на обличчі та тулубі, раніше облисіння на голові, м’язову силу та витривалість, а також зростання клітин передміхурової залози. .

Так, саме віковий дисбаланс гормонів: підвищення дегідротестостерону та естрадіолу, зниження тестостерону – є основною причиною розвитку аденоми простати або доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Зазвичай цей процес спостерігається у чоловіків після 60 років, проте при постійному припливі до передміхурової залози крові від яєчка багатої тестостероном, у простаті відбувається надмірне утворення дегідротестостерону, баланс порушується набагато раніше і аденома простати може розвиватися вже в 40-45 років, створюючи проблеми з сечовипусканням. .

Перев’язка тестикулярної вени при операції Мармара знижує надмірне скидання тестостерону по вені насіннєвого канатика та зупиняє процес передчасної аденоми простати. Тому у чоловіків з ранньою аденомою, при якій збільшення простати та поява аденоматозних вузлів починається після 40 років, доцільно проводити операцію Мармара, щоб знизити патологічний приплив крові з яєчка багатою тестостероном у простату та не призначати фінастерид. Який може пошкодити чоловічу статеву функцію.