Варикоцеле та Хронічний простатит

Кров від яєчка повинна текти вгору, а саме по яєчковій вені до лівої ниркової вені і нижньої порожнистої вені. При варикоцелі, особливо двосторонньому, вона майже не тече вгору, навпаки скидається по венах до яєчка, що призводить до переповнення його венозного сплетення (це власне і є варикоцеле).

Єдина вена за якою кров постійно відтікає від яєчка – це вена насіннєвого канатика, за якою кров скидається в парапростатичне сплетення, викликаючи вже венозну гіперемію (тобто переповнення венозною кров’ю) самої тканини передміхурової залози. Це саме по собі може викликати дискомфорт у простаті та її набряклість, а приєднання навіть самої банальної інфекції (стафілококів або стрептококів, які постійно є в нашому організмі), призводять до розвитку хронічного запалення – хронічного простатиту.

Такий конгестивний, тобто застійний, простатит дуже складно вилікувати антибіотиками, оскільки вони лише тимчасово прибирають інфекцію. При припиненні антибактеріальної терапії будь-яка інфекція знову потрапляє у простату, а оскільки дренажна функція передміхурової залози порушена, знову розвивається хронічне запалення.

Комплексне лікування хронічного простатиту повинне включати ретельну діагностику всіх інфекцій. А також обов’язкове лікування патологічних інфекцій антибактеріальними препаратами з найбільшою чутливістю з одночасною операцією за Мармаром для нормалізації кровотоку в яєчках та простаті.