Варикоцеле та еректильна дисфункція

Варикоцеле – це одна з форм тазових венозних аномалій, при якій у венозній стінці не вистачає колагену і відповідно погано працюють клапани, що є причиною патологічного струму крові.

Недостатність клапанного апарату є причиною вено-оклюзивної форми еректильної дисфункції.

На неї страждають переважно молоді люди 20-45 років, у яких нормальний приплив артеріальної крові до статевого члена, але недостатній корпоро-венозний механізм утримання крові при ерекції.

При такій формі ЕД збережена і виражена ранкова ерекція, проте ерекція при контакті з дівчиною недовговічна і падає через 1-3 хвилини, що створює безліч психологічних та фізіологічних проблем.

Віагра та інші судинорозширювальні препарати погано працюють, оскільки приплив крові до статевого члена і так хороший, а основна проблема – недостатність венозних клапанів та неутримання крові у статевому члені, а відповідно погана його ригідність – твердість під час статевого акту.

Дуже часто пацієнти помічають суттєву відмінність у силі ерекції у різних позах. Так, стоячи ерекція краще, а в положенні лежачи слабшає, хоча бувають інші варіації, залежно від переважного патологічного відтоку крові.

Оскільки венозна недостатність комплексна проблема, у цих пацієнтів часто зустрічається ще одна венозна аномалія – ​​варикоцеле. Дуже часто саме варикоцеле у молодих людей з еректильною дисфункцією є маркером саме вено-оклюзивної ЕД.

У таких пацієнтів бажано визначити тип витоку: проксимальний чи дистальний. При проксимальному типі основний патологічний скидання крові йде по пенільних венах, які можна перев’язати біля кореня статевого члена.