5/5

Що таке варикоцеле

Опис
Варикоцеле

це скупчення венозної крові та варикозне розширення вен яєчка пов’язане з патологічним припливом венозної крові за тестикулярними та кремастерними венами крові до яєчок.

Варикоцеле відноситься до найпоширеніших андрологічних захворювань.

У якому віці найчастіше воно зустрічається?

Варикоцеле у дітей становить близько 0.15%, у підлітків 3-10%, у чоловіків віком 30-45 років частота сягає 40%.
При цьому частіше варикоцеле спостерігається у чоловіків із підвищеними фізичними навантаженнями (70%).

Варикозное расширение вен яичка

Лівостороннє варикоцеле становить 67.5% всіх випадків.
Двостороннє варикоцеле

трапляється у 30 % випадків варикоцеле. Основною його причиною є слабкість судинної стінки яєчкових (тестикулярних) та кремастерних вен, малий вміст колагену у стінці вен та клапанна недостатність. Останнім часом при широкому використанні допплера в УЗД ми відзначили частоту двостороннього варикоцеле, що багаторазово зросла. Враховуючи вищезгадану анатомію все одно при двосторонньому варикоцелі, як правило, переважає лівостороннє.

Ізольоване правостороннє варикоцеле

буває вкрай рідко – близько 2.5% спостережень. Найчастіше ми зустрічаємо правостороннє варикоцеле у людей, які вже перенесли операцію з приводу варикоцеле ліворуч. Іноді, варикоцеле справа, що з’явилося у зрілому віці може бути симптомом здавлювання яєчкової вени праворуч пухлиною або лімфовузлами, що вимагає більш ретельної діагностики, з УЗД нирок та внутрішніх органів, а іноді й комп’ютерною томографією внутрішніх органів.