Профілактика варикоцеле

Оскільки дана патологія розвивається в більшості випадків через анатомічні особливості організму, а так само генетичної схильності – профілактика захворювання відсутня.

Зменшення фізичних навантажень не може розглядатися як раціональний метод профілактики варикоцеле.

Лікування варикоцеле

Консервативне лікування варикоцеле, а точніше сказати, профілактика переходу в наступну стадію, можливе лише на початковій стадії. Зазвичай лікар призначає венотоніки (троксевазин, діосмін та геспередин) для покращення відтоку венозної крові та нормалізації кровообігу. При цьому рекомендується регулярне спостереження в динаміці з періодичним дослідженням спермограми. Рішення про призначення медикаментозної терапії приймає виключно лікар. Настійно не рекомендуємо займатися самолікуванням та використовувати народні методи для лікування варикоцеле. При даному захворюванні це зовсім не доцільно, оскільки навіть якщо буде потрібно оперативне втручання – вирішення цієї проблеми становить лише добу перебування у стаціонарі та практично повністю виключає рецидиви та ускладнення. А ось самолікування та народні методи можуть суттєво затягнути процес та призвести до інших супутніх захворювань.

Другий-третій ступінь варикоцеле потребують оперативного лікування. Незважаючи на безліч видів операції запропонованих для лікування даного захворювання, на сьогоднішній день найчастіше застосовуваною, безпечною та ефективною є операція Мармара, хоча в багатьох лікарнях по-старому роблять операцію Іванісевича, після якої часто – до 30 % бувають рецидиви.

***Інформація має ознайомлювальний характер і не замінює очної консультації.